Konferencje krajowe

Conference for PhD Students in Biomedical Research

Wioletta Pugacewicz, 20.06.2017

DEAR COLLEAGUES
We are honored to invite you to the International Conference for PhD Students in Biomedical Research during 7-9 September 2017, Cracow, Poland.

The Conference is organized by Jagiellonian University Medical College, a medical school with over 600 years of tradition in research and education.

The topic of the conference is ’Healthy Aging’.

This will cover a wide spectrum of laboratory, epidemiological, and interventional studies related to preserving health throughout a whole life span. For young professionals in biomedical sciences, this conference will allow presentation of their results and discussion with international experts.

We have invited four distinguished scientists who are recipients of the Honoris Causa Doctorate of our University for excellence in their field. They have kindly accepted our invitation to lecture at the conference, but also to take active part in the sessions discussing results of junior researches. Our vision for the participants of this conference is to contribute to the scientific program, either by oral or poster presentations, with a time set aside for scientific interaction.

The conference offers also a chance for visiting Cracow and its surroundings, the most beautiful and popular tourist attraction in Poland.

We look forward to seeing young leading researchers from European and extra-European countries who wish to present and discuss the results of their research.

 

More information: http://healthyaging.cm-uj.krakow.pl/

VII Konferencja Doktorantów UJ CM

Wioletta Pugacewicz, 22.05.2017

Uprzejmie informujemy, iż w sobotę 27 maja 2017 r. w Zespole Dydaktyczno-Bibliotecznym przy ul. Gronostajowej 7 w Krakowie odbędzie się VII Konferencja Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Na Konferencję zapraszamy Doktorantów wszystkich Wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także wszystkie osoby zainteresowane integracją prowadzonych przez nich badań naukowych z naukami medycznymi oraz interdyscyplinarnymi projektami badawczymi. Zachęcamy do uczestnictwa w poniższych wykładach przewodnich:
 
Prof. dr hab. Jolanta Jura (Kierownik Zakładu Biochemii Ogólnej, Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ):
Regnaza 1 - rola w regulacji stabilności transkryptów oraz w nowotworzeniu.
 
Prof. dr hab. Stefan Chłopicki (Dyrektor Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leków):
Interdyscyplinarna farmakologia śródbłonka w JCET.
 
Prof. dr hab. Marek Stankiewicz (Dyrektor Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS):
Synchrotron SOLARIS – nowe światło dla polskiej nauki.
 
Dr Paweł Wołkow (Kierownik Ośrodka Genomiki Medycznej OMICRON):
Sekwencjonowanie nowej generacji w naukach biomedycznych - wykorzystanie potencjału.
 
 
Wstęp wolny.
Szczegóły na stronie: www.doktorancka.cm-uj.krakow.pl
 

15th Students’ Science Conference

Wioletta Pugacewicz, 05.05.2017

PODZIEL SIĘ SWOJA PASJĄ - to hasło tegorocznej XV już edycji Students' Science Conference! 

SSC jest międzynarodowym wydarzeniem organizowanym przez Politechnikę Wrocławską, skierowanym do wszystkich studentów oraz doktorantów. Konferencja jest okazją do zaprezentowania przez studentów wyników swoich badań, prowadzonych w ramach prac dyplomowych, czy też pracy w kole naukowym. Umożliwia ona również spotkanie się młodych, utalentowanych ludzi z całego świata, którzy chcą się rozwijać, poszerzać swoje horyzonty i dzielić zamiłowaniem do pasji, jaką jest nauka. Uczestnictwo w wydarzeniu daje możliwość powiększenia swojego dorobku naukowego o publikację konferencyjną, a także zwiększa szansę na zdobycie stypendium czy grantu. Oprócz tego uczestnicy poznają wielu ciekawych ludzi, z którymi nie tylko będą mogli się dzielić swoimi pasjami, zainteresowaniami, ale także miło spędzą czas. 
Zachęcamy wszystkich młodych pasjonatów do zaprezentowania swoich osiągnięć oraz wyników badań naukowych.

Ważne terminy:
16.05 termin nadsyłania abstraktów
30.06 ostateczny termin nadsyłania pełnych publikacji oraz dokonania opłaty konferencyjnej
21-24.09 15th Students' Science Conference

Więcej informacji o konferencji znaleźć można na stronie www oraz na naszym fanpage'u
www.ssc.pwr.edu.pl
www.facebook.com/Students.Science.Conference

Konferencja Opieka Okołoporodowa - ujęcie interdyscyplinarne

Wioletta Pugacewicz, 28.04.2017

OPIEKA OKOŁOPORODOWA - UJĘCIE INTERDYSCYPLINARNE
SZCZECIN, 09.06.2017R.
Organizatorzy: Pomorski Uniwersytet Medyczny 
i Doktoranckie Koło Naukowe Placenta
 
Zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowej Opieka Okołoporodowa - ujęcie interdyscyplinarne, która ma na celu propagowanie naukowej i rzetelnej wiedzy z szeroko rozumianej opieki okołoporodowej w Polsce. Stąd jako prelegenci zaproszeni zostali znani naukowcy i praktycy: ginekolodzy, położnicy, psychologowie, psychiatrzy, biologowie, szczegółowo wymienieni w programie Konferencji. Mamy nadzieję na wszechstronne ujęcie ważnego tematu, jakim jest ciąża, problemy i obawy z nią związane, poród oraz połóg, funkcjonowanie noworodka – a także obojga jego rodziców. 
Wystąpieniom specjalistów towarzyszyć będą prezentacje plakatów z własnych badań naukowych studentów i doktorantów. Zachęcamy młodych naukowców do szerokiego rozumienia sytuacji okołoporodowej, i wierzymy, że uda się zaprezentować ujęcie tego tematu w prawdziwie interdyscyplinarny sposób, inspirując nie tylko towarzystwo naukowe, ale także rodziców/przyszłych rodziców, świadomie planujących powiększenie rodziny
 
Udział w Konferencji jest płatny – opłata konferencyjna wynosi 50zł ( termin płatności: 02. czerwca 2017r). Opłata dotyczy uczestników czynnych i biernych.
Rejestracja internetowa obywa się poprzez formularz na stronie internetowej konferencji, dla uczestników czynnych i biernych - do 26. maja 2017r. 
W ramach konkursu posterów przewiduje się wyłonienie trzech najlepszych prac badawczych i wręczenie dyplomów zajęcia I-III miejsca.
Konferencja odbędzie się 09. czerwca 2017 r. w sali konferencyjnej Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli (ul. Gen. J. Sowińskiego 68).
 
 
W razie pytań prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej konferencji:  www.opiekaokoloporodowa.pl lub wysłanie wiadomości na adres e-mail:  opiekaokoloporodowa@gmail.com

Narracje fantastyczne w literaturze i mediach

Wioletta Pugacewicz, 27.04.2017

Szanowni Państwo,

w imieniu Instytutu Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przypominamy o możliwości wysyłania abstraktów na konferencję "Narracje fantastyczne w literaturze i mediach", która odbędzie się w Krakowie w dniach 20-21 maja 2017 roku.

Na abstrakty organizatorzy będą czekać do 30 kwietnia 2017 r. pod adresem swiatypozaswiatem(at)gmail.com Szczegóły organizacyjne znajdują się na stronie swiatypozaswiatem.wordpress.com 


Z wyrazami szacunku,
Krzysztof M. Maj
Barbara Szymczak-Maciejczyk